Vyšetření podologem / podiatrem

Dle lékařských výzkumů je u více než 80% populace zjistitelný patologický stav na noze. / Noha – dolní končetina od kotníků níž/ Deformity, osové odchylky, poruchy kleneb jsou civilizačním onemocněním promítající svůj dopad do vyšších nosných kloubů kolen, kyčlí a trupu.

Podiatr/ podolog vyšetří jak se vaše dolní končetina a noha chová při statické zátěži stoje a stoji na jedné dolní končetině, při dynamické zátěži chůzí a během. Jak se chovají vaše nožní podélné klenby, zdali máte funkční výšku příčné klenby.

Zjišťuje kloubní pohyblivost kloubů a vazů nohy a kloubů celé dolní končetiny. Na podkladu těchto zjištění vám doporučí vhodnou obuv, naučí vás vhodné cvičení pro vaše nohy a celé dolní končetiny. Doporučí vám vhodné korekční pomůcky pro odstranění vašich obtíží nebo vytvoří vhodné ergonometrické stélky / vložky / do bot. Efektivnost stélek a cvičení dlouhodobě kontroluje!

Na našem pracovišti pracujeme se stélkami Formthotics.

Stélky FORMTHOTICS - praktická ukázka

korekce stélek formthotics pro vzpěrače po předchozím vyšetření

Stélky FORMTHOTICS - základní informace

Formthotics představují to nejlepší, co je dostupné na světovém trhu v oblasti zdravého obouvání. Je to ideální zbroušený polyuretanový odlitek dle požadované ergonometrie, který po několik let koriguje postavení nohy. Zabezpečí ideální rozložení vaší váhy do nožní klenby. Zajistí aby se vaše chůze stala komfotní bez přetížení pro vyšší nosné klouby.

Stélky Formthotics mají několik typů. Jsou v podobě pro ultra měkký došlap diabetické nohy, také s dvouvrstvou úpravou pro sportovce odlehčující zátěž pohybového aparátu, případně do společenských bot pro osoby s nadváhou.

Další možnosti vyšetření podografem